تبلیغات
ستاد اقامه نماز شهرستان الیگودرز - خواندن نماز صبح مهم‌ترین راه درمان افسردگی

ستاد اقامه نماز شهرستان الیگودرز
 

خواندن نماز صبح مهم‌ترین راه درمان افسردگی

یك كارشناس مسائل دینی گفت: خواندن نماز صبح در سلامت روح و جسم افراد تاثیر زیادی داشته و باعث تسكین بسیاری از دردها از جمله افسردگی می­‌شود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عبدالرزاق‌نژاد در خصوص انجام فریضه نماز و تاثیر آن در كاهش افسردگی افراد اظهار كرد: دین به عنوان یك عامل مهم فرهنگی و اجتماعی در معرض آسیب‌های اجتماعی فراوانی بوده كه این آسیب‌ها در میزان نفوذ آن می‌تواند تاثیر بگذارد و خواندن نماز باعث شادابی و نشاط در آن­‌ها شده و در رفع افسردگی بسیار موثر است.

وی افزود: افسردگی به معنای بی­‌نشاطی، بی انگیزگی، علاقه نداشتن به انجام فعالیت در جامعه و بی توجهی فرد به خودش بوده كه بر اساس روایات خداوند نسبت به كسی كه نماز صبح می‌خواند عنایت بیشتری دارد و هم چنین بر اساس تحقیقات علمی ثابت شده نماز در سلامت روح و جسم آن‌ها تاثیر زیادی داشته و باعث تسكین بسیاری از دردها می‌شود.

عبدالرزاق‌نژاد با اشاره به این‌كه «افسردگی با خواندن نماز قابل درمان است» درباره كاهش افسردگی افراد با شركت در نماز جماعت عنوان كرد: انسان موجودی است كه علاقه زیادی به شركت در جمع داشته و می‌تواند نیاز فطری خود را در جمع تامین و سبب شادی روح و روانش شود.

عبدالرزاق‌نژاد افزود: شركت افراد در نماز جماعت باعث بهتر شدن ارتباطات معنوی و روحیه تفاهم، گذشت، توجه به خدا و صمیمیت شده و در نتیجه در كاهش افسردگی افراد بسیار موثر است.

.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 تیر 1392 توسط ستاداقامه نماز شهرستان الیگودرز
تمامی حقوق مطالب برای ستاد اقامه نماز شهرستان الیگودرز محفوظ می باشد