تبلیغات
ستاد اقامه نماز شهرستان الیگودرز - مداحان و منبری ها اجازه ندهند نماز ظهر روز عاشورا ترك شود

ستاد اقامه نماز شهرستان الیگودرز
 
» مداحان و منبری ها اجازه ندهند نماز ظهر روز عاشورا ترك شود ا

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نزدیكی ایام محرم و صفر گفت:مداحان و منبری ها اجازه ندهند كه نماز ظهر روز عاشور�.......
مداحان و منبری ها اجازه ندهند نماز ظهر روز عاشورا ترك شود ا 1392-8-7

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نزدیكی ایام محرم و صفر گفت:مداحان و منبری ها اجازه ندهند كه نماز ظهر روز عاشورا ترك شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام ناصر رفیعی، استاد حوزه و دانشگاه شب گذشته در چهارمین همایش ملی مداحان بسیجی و ایثارگر و یادواره شهید محمدرضا تورجی زاده، فرمانده گردان الزهرا (س) در گلستان شهدای اصفهان اظهار داشت: مداحان و منبری ها در ایام ماه محرم و صفر باید توجه داشته باشند كه فلسفه قیام امام حسین(ع) احیای نماز و فریضه امربه معروف و نهی از منكر بود و باید بر اصل اقامه نماز در مراسم ها و سوگواری ها تاكید داشته باشند تا جائی كه اجازه ندهند نماز ظهر عاشورا ترك شود.
 
وی ادامه داد: مداحان نباید وارد جزئیات شوند و آنچه مهم است باید بر شخصیت اهل بیت(ع) و سیره و روش آنها تاكید داشته باشند و اگر درباره مسائل كشور هم نظری دارند باید به اصل نظام و محكوم كردن دشمنان نظام اسلامی بپردازند.

حجت الاسلام رفیعی با تاكید بر اصل ولایت فقیه گفت:ما باید در تمام مسائل پیرو مقام معظم رهبری باشیم و بر اساس منویات و فرمایشات ایشان عمل كنیم.

حجت الاسلام رفیعی افزود: مداحان در راستای توسعه فرهنگ و معارف دینی باید مطالعه، خواندن اشعار موعظه و نصیحت، تسلط به صرف و نحو عربی و مسلط به روانخوانی آیات و روایات را مورد توجه قرار دهند.

وی به سالروز شهادت میثم تمار نیز اشاره ای داشت و گفت: وی از یاران امام علی(ع) بود و فردی ولایی، خطیب و بصیر بود كه در همه حال مدح امام علی(ع) می كرد.
 
رونمایی از مستند 25 دقیقه ای یا زهرا (س) از بخش های این مراسم بود.

گفتنی است، شهید محمدرضا تورجی زاده از شهدای گرانقدر اصفهان متولد 1343 از اصفهان كه پس از عزیمت به جبهه در جمع رزمندگان به مداحی می پرداخت و در "5 اردیبهشت سال 66 "در ارتفاعات شهر بانه در استان كردستان در سنگر فرماندهی به شهادت رسید.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 8 آبان 1392 توسط ستاداقامه نماز شهرستان الیگودرز
تمامی حقوق مطالب برای ستاد اقامه نماز شهرستان الیگودرز محفوظ می باشد