تبلیغات
ستاد اقامه نماز شهرستان الیگودرز - معنویت لازمه هم‌‎دلی و هم‌زبانی دولت و ملت است

ستاد اقامه نماز شهرستان الیگودرز
 

مرادی:

معنویت لازمه هم‌‎دلی و هم‌زبانی دولت و ملت است


گروه اجتماعی: مسئول کانون تخصصی نماز لرستان معنویت را لازمه هم‌دلی و هم‌زبانی بین ملت و دولت دانست و اظهار کرد:
هم‌دلی و هم‌زبانی بین دولت و ملت باعث اقتدار نظام و پیشرفت کشور می‌شود.
 حجت‌الاسلام علی‌رضا مرادی، مسئول کانون تخصصی نماز استان لرستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، گفت: براساس یک برنامه سالانه مقام معظم رهبری براساس دغدغه‌هایی که دارند و نیازی که کشور و حتی جهان دارد شعاری را برای هر سال انتخاب می‌کند که نشان‌ دهنده این است که نیاز کشور به آن بیشتر از هر چیز دیگر است.

وی بیان کرد: زمانی‌که مقام معظم رهبری می‌گوید دولت و ملت، منظور از ملت تمام مردم است و منظور از دولت تنها قوه مجریه نیست بلکه تمام ارکان نظام مانند قوه مجریه، مقننه و مجلس را در بر می‌گیرد اما از سوی دیگر، قوه مجریه پیشانی و سخن‌گوی نظام است.

مرادی با اشاره به این‌که در نظام ما که مردم سالاری دینی مدنظر است دولت عصاره ملت و برگرفته از آن است، اظهار کرد: بنابراین اگر دولت و ملت با یکدیگر هم‌دل باشند مشکلات حل شده و موانع پیشرفت برداشته می‌شود.

مسئول کانون تخصصی نماز لرستان، با بیان این‌که هم‌دلی باعث پیشرفت می‌شود، عنوان کرد: دولت نماینده نظام است، اگر تصمیمی می‌گیرد ملت آن‌را بپذیرد که این همان معنای هم‌دل بودن است.
وی تأکید کرد: هم‌زبانی به این معناست که دولت و ملت در تمام مسائل کشور، داخلی و خارجی یک حرف واحد داشته باشند.

مرادی با اشاره به این‌که مهم‌ترین و حساس‌ترین بحث روز مذاکرات هسته‌ای است، ادامه داد: مقام معظم رهبری از همه دولت‌ها حمایت کرده است و می‌گوید: چک سفید امضا به هیچ دولتی نداده‌ام و هرجا که لازم باشد تذکر صحیح می‌دهم، با توجه به این صحبت‌ها دولت باید انتقادپذیر باشد و ملت نیز اگر انتقادی دارند دلسوزانه و برای پیشرفت باشد.

مسئول کانون تخصصی نماز لرستان، تصریح کرد: باتوجه به این‌که مقام معظم رهبری امسال را به دولت و ملت؛ هم‌دلی و هم‌زبانی نام‌گذاری کرده است اما شاهد هستیم که عده‌ای حاشیه زیادی برای دولت درست می‌کنند این درحالی‌است که زمانی‌که رهبری شعار سال را تعیین کرده است، نباید جلوتر از رهبر باشند.

وی بیان کرد: مسئله سیاست خارجه چیزی نیست که دولت به‌تنهایی بتواند آن‌را حل کند بلکه ملت نیز باید از او پشتیبانی و حمایت کند که این امر با همدلی و همزبانی محقق می‌شود.

مسئول کانون تخصصی نماز استان لرستان، با بیان این‌که در راستای تحقق شعار سال هم دولت و هم ملت وظیفه دارند، عنوان کرد: وظیفه دولت این است که با مردم صادق باشد و واقعیت را بیان کند چراکه دولت سخن‌گوی نظام است و اگر پنهان‌کاری وجود داشته باشد اعتماد مردم سلب می‌شود.

وی با اشاره به این‌که دولت باید کارهایی را انجام دهد که ملموس باشد و مردم اثرات آن‌را ببینند، اظهار کرد: ملت نیز باید به دولت اطمینان داشته باشد و در کنار وقت‌شناسی انتقاد سازنده داشته باشد.

مرادی با بیان این‌که دولت و ملت وظایف مشترکی نیز دارند، تصریح کرد: هر دو باید بر یک‌سری اصول پایبند باشند و معیارهایی مانند ولایت‌پذیری را حفظ کنند چراکه نمی‌شود یک نفر برخلاف ولایت حرف بزند این درحالی است که تمام مسائل با تعامل سازنده حل می‌شوند.

مسئول کانون تخصصی نماز لرستان، با اشاره به این‌که باید دولت به ملت و ملت به دولت اعتقاد داشته باشد، خاطرنشان کرد: ملت ما طی 36 سال گذاشته همواره نشان داده که پشتیبان و حامی دولت است که با‌توجه به نام‌گذاری امسال به «دولت و ملت؛ هم‌دلی و هم‌زبانی» این حمایت بیشتر از پیش است.

وی یکی از اهداف دشمنان خارجی و داخلی را فاصله انداختن بین دولت و ملت دانست و عنوان کرد: اگر شعار سال تحقق یابد باعث پیشرفت نظام از نظر اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... شده و دشمنان ایران و اسلام را مأیوس می‌کند.

مرادی با بیان این‌که هرچه دولت و ملت به یکدیگر نزدیک‌تر شوند و اعتماد بین آن‌ها بیشتر شود دشمنان مأیوس می‌شوند، اظهار کرد: در آمریکا بین کنگره و دولت اختلاف وجود دارد این درحالی است که هم‌دلی و هم‌زبانی بین دولت و ملت باعث اقتدار نظام می‌شود.

مسئول کانون تخصصی نماز استان لرستان، با اشاره به این‌که چیزی که باعث هم‌دلی و هم‌زبانی می‌شود معنویت است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرماید «نظام ما یک چارچوب معنوی به نام نماز، زکات و امر به معروف و نهی از منکر دارد که امیدواریم بتوانیم با توجه بیشتر به معنویات و روی آوردن به این چهار اصل هم‌دلی را در جامعه افزایش دهیم».

وی در پایان اظهار کرد: نتیجه روی آوردن به چهار اصل نماز، زکات و امر به معروف و نهی از منکر رسیدن به هم‌دلی و هم‌زبانی است چراکه ذکر خدا باعث نزدیکی قلب‌ها می‌شود.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 فروردین 1394 توسط ستاداقامه نماز شهرستان الیگودرز
تمامی حقوق مطالب برای ستاد اقامه نماز شهرستان الیگودرز محفوظ می باشد